Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 5 20 Nov 21
27 Nov 21
Bedford Morley
154 AK Winton 43*  DS Ward 6/45 R Dhammika 3/24
def by High Wycombe
179 J Scardifield 41 M Storer 30 BM Jose 26  AR Mahiepala 5/34 MA Habib 3/36
RA Cook Reserve (Turf) 
3rd Grade 5 20 Nov 21
27 Nov 21
High Wycombe
10/43  C Webber 3/0 MA Park 3/8 JE Grygorcewicz 2/6
and 4/105 M Weston 51  C Webber 2/28
def by Bedford Morley
219 NA Evans 44 MI Watkins 38 K SMITH 31 RW Rawlins 25  BS Hort 4/69 B Hunter 2/20 A Seccull 2/23
Scott Reserve 1 (Turf) 
Colts 2 14 Nov 21 Kalamunda
7/124(cc) B Cushing 34 A Marelich 25  B Hunter 2/14
def High Wycombe
8/92(cc)  T Lilleyman 3/22 B Cushing 2/17
Kostera Oval (Turf) 
5th Grade 5 20 Nov 21
27 Nov 21
High Wycombe
169 D Mackey 33 T Jose 28  J Barendse 3/21 RD De Silva 3/52 L Blakey 2/12
def by Applecross
7/172 SS Woods 46 J Barendse 41*  GA Snell 3/27 D Mackey 2/21 A Jose 2/43
Scott Reserve 2 (Synthetic) 
One Day Grade 3 7 27 Nov 21 North Beach Carine
155 CR Robertson 30  J Nuttall 4/30 JS Howlett 2/33 D Baron 2/37
def High Wycombe
112 D Baron 29  M Hochen 3/26 CD Neale 2/12 S Underwood 2/21 G Leathard 2/24
Charles Riley Memorial Reserve (Lower) 
Under 10s Friday / Sunday Spring 7 28 Nov 21 High Wycombe JCC
10/118(cc)  J McCulloch 3/4 F Taylor 2/6 C Cox 2/12 A Jenzen 2/18
def by Swan Athletic - Caversham Black
6/147(cc)  C Khan 2/15
Scott Reserve 3 
Under 11's 7 26 Nov 21 High Wycombe CC
5/184  C Chilman 2/8
def Chittering JCC
11/83(cc)  O Bennett 2/4 T Foster 2/6
Scott Reserve 2 
Under 15's 5 14 Nov 21 Ellenbrook Rangers JCC
5/182 A Johnstone 25  
def High Wycombe CC
120 J Criddle 39  J Flynn 3/5 P Patel 2/4
Ellenbrook District Open Space (North Oval) 
Under 17's 5 14 Nov 21 High Wycombe CC
168 C Sly 47* R Sims 34*  T Boyd-Ratcliff 2/11
def by Kalamunda CC
9/170(cc) T Colley 47 R Pabst 37*  C Sly 3/14 RO King 2/3
Scott Reserve Turf 
Under 13's 5 13 Nov 21 High Wycombe CC
6/168(cc) M Grabski 51* E Knox-Cooke 25*  O Earle 2/10
def Kalamunda CC
111  D HOWLETT 2/13
Scott Reserve 3 
Under 12's 7 27 Nov 21 Ellenbrook Rangers Gold
3/261(cc) LF Jones 50* B Swan 41* B Cleary 29* G O'Neill 27* B Wallace 26*  
def High Wycombe CC
47  
Ellenbrook District Open Space (North Oval) 
Under 14's 5 13 Nov 21 High Wycombe CC
4/146 B Beck 30* J Ozanne 28*  A Ward 2/8
def by Ellenbrook Rangers CC
156 V Morendage 46*  BR Downing Sieczka 3/17 M Cordell 2/10
Scott Reserve Turf 
T20 under 14's 7 27 Nov 21 High Wycombe CC
5/95  A van Zyl 2/4
def by Glen Forrest-Darlington
2/121(cc)  
Scott Reserve Turf 
T20 under 13's 7 27 Nov 21 Parkerville JCC
136  N Jacobson 2/16
def by High Wycombe CC
5/155 J Boddu 29*  
Parkerville Oval 
T20 under 17's 2 28 Nov 21 High Wycombe CC
5/170(cc) E Ozanne 36*  B Denhaan 3/10
def Parkerville JCC
9/121(cc) L Walter 27  
Scott Reserve Turf 
T20 under 15's 2 28 Nov 21 BYE
High Wycombe CC